oszczędności, zaoszczędzić, kasacja samochodow, zakup samochodów, złomowanie samochodów, cena złomowania samochodów, skup starych samochodów

Kasacja samochodow

oszczędności, zaoszczędzić, kasacja samochodow, zakup samochodów, złomowanie samochodów, cena złomowania samochodów, skup starych samochodów
kasacja samochodow – KrzysztofNyrek.pl

Ile można zaoszczędzić na kasacji samochodow. Co zrobić, żeby zakup nowych samochodów był tańszy o siedem tysięcy złotych? Kto tak naprawdę może zyskać na nowym pomyśle dealerów? Gdzie tu są prawdziwe oszczędności? Odpowiedź na te wszystkie pytania znajdziesz w dzisiejszym poście, więc zapraszam do lektury.

W USA, Niemczech, czy na Słowacji jakiś czas temu wprowadzono dopłaty do zakupu nowych samochodów, jeżeli przy okazji kupujący wyzłomował samochód starszy niż 9 lat. Rozwiązanie to w teorii miało przynieść ożywienie w branży motoryzacyjnej i tak też się stało. Problem jednak w tym, że po krótkim zrywie do branży powraca recesja. Nie przeszkadza to jednak Dealerom w Polsce, którzy lobbują za wprowadzeniem rozporządzenia, które wprowadzi dofinansowanie do zakupu nowego samochodu, pod warunkiem złomowania starego samochodu. Ja jednak chciałbym napisać Ci gdzie tu są prawdziwe oszczędności i jak zatrzymać pieniądze w Twojej kieszeni.

Pomysł Dealerów, to jak już wspomniałem siedem tysięcy dopłaty, do zakupu nowego samochodu. W zamian za złomowanie samochodu w wieku powyżej 15 lat. Kalkulacje opłacalności tego rozwiązania przeprowadzę na przykładzie zakupu samochodów klasy średniej, na przykład Kia Cee’d. W salonie średnio wyposażona Kia Cee’d kosztuje 55 400 zł. Z proponowaną dopłatą cena tego samochodu wynosiła by 48 400 zł.

Ja jednak chciałbym zaoszczędzić jeszcze więcej i rozważam zakup auta używanego. Jednak znam argumenty wszystkich tych, którzy odradzają zakup używki i wolą auto z salonu, dlatego biorę pod uwagę zakup rocznego auta z przebiegiem około 15 000 km. Dzięki temu w aucie nie widać jeszcze śladów zużycia, a przy okazji ktoś za mnie testował dany pojazd na okoliczność obecności fabrycznych usterek.

Wiadomo nie od dzisiaj, że auto traci najwięcej na wartości po wyjeździe z salonu, więc roczny samochód marki Kia Cee’d można kupić już za około 45 000 zł z przebiegiem około 10 000 km. Specjalistą od samochodów, to ja nie jestem, ale widzę tu spore oszczędności w wysokości 10 400 zł. To jednak nie koniec oszczędności, bo coraz więcej jest firm, które prowadzą skup starych samochodów. W zależności od stanu technicznego możesz dostać za swój stary samochód od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

Cena złomowania samochodu, to około 1 000 zł, więc do Ciebie należy decyzja, czy bardziej opłacać Ci się będzie wyzłomować samochód, czy oddać go do firmy zajmującej się skupem starych samochodów. Wracając jednak do naszych obliczeń, przyjmuję że za Twój stary samochód dostałeś 1 000 zł w związku z czym zaoszczędziłeś 11 400 zł. Ile to Twoich miesięcznych wypłat? Na to pytanie odpowiedz sobie sam.

Podsumowując mam wrażenie, że na dofinansowaniu do zakupu nowych samochodów zyskają przede wszystkim Dealerzy. Mogę sobie nawet wyobrazić sytuację, gdzie za te siedem tysięcy z dofinansowania oferują dodatki do wyposażenia, bo przecież rząd dopłaca. Tobie polecam jednak sprawdzić, czym auto prosto z salonu rożni się od takiego rocznego z przebiegiem około 10 000 km. Jak dla mnie różnicy nie ma, a oszczędności są jak najbardziej realne.

Pozdrawiam
Krzysztof Nyrek

About Krzysztof Nyrek


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *