Klub fitness dla dzieci

Moda na zdrowe życie rozwija się nieprzerwanie. Coraz więcej miejsc, gdzie można potrenować. Coraz więcej wydarzeń promujących zdrowy tryb życia. Wśród tego prawdziwy hicior: klub fitness dla dzieci. Czy fitness dla dzieci to dobry pomysł?

Generalnie dzieci potrzebują dużo ruchu, żeby się prawidłowo rozwijać. Zabawa na świeżym powietrzu to najlepsze co można dać dziecku. Dzięki zabawom ruchowym rozwijają się mięśnie, spostrzegawczość i koordynacja. Granie na tablecie, albo oglądanie telewizji nie zastąpi ruchu. Jednak zabawa na świeżym powietrzu, to nie to samo co zajęcia fitness dla dzieci.

Kiedy pierwszy raz zobaczyłem reklamę klubu fitness dla dzieci, pomyślałem, że chodzi o wczesne wyrabianie nawyków u dzieci. W początkowych latach życia wyrabiają się bardzo silne nawyki, które towarzyszą nam przez całe życie. W tym wypadku tworzymy “klienta” który prawdopodobnie przez większość życia będzie korzystał z usług klubu fitness.

Ja sam biegam głównie dlatego, że od małego dużo się ruszałem, a nawet trenowałem wyczynowo pływanie. Dzięki temu wytworzył się nawyk, który stale domaga się ruchu. Oczywiście pojawiają się przerwy większe lub mniejsze, ale zawsze po przerwie wracam do treningów. Ponieważ w marketingu najważniejsze jest wyrobienie u klienta nawyku, więc pomyślałem, że o to właśnie chodzi.

Zmieniłem zdanie, kiedy zapoznałem się z ofertą Klubu Fitness dla dzieci. Głównym celem jest zachęcenie dzieci do ruchu. Pokazanie im, że ruch jest fajny i że dzięki aktywności fizycznej można poczuć się lepiej. To smutne, że w dzisiejszych czasach karą jest szlaban na telefon, tablet czy komputer,
a nie szlaban na zabawy na świeżym powietrzu. Brak ruchu jest częstą przyczyną powstawania tak zwanych chorób cywilizacyjnych, dlatego warto zadbać o odpowiednią porcję ruchu dla dziecka.

Czy wizyta w Klubie Fitness rozwiąże problem? Pewnie nie. Nie chodzi przecież o to, żeby raz czy dwa razy w tygodniu dziecko potrenowało godzinę. Chodzi o to, żeby dziecko miało możliwość pobiegać z rówieśnikami wokół piaskownicy, pojeździć na rowerze, czy pościgać się na hulajnodze. Klub Fitness to tylko dodatek, który może pomóc w rozwoju koordynacji ruchowej, określonych grup mięśni, które nie są wystarczająco rozwinięte. Jeżeli w Twoim mieście nie ma Klubu Fitness dla dzieci, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dziecko ćwiczyło na basenie, boisku, czy sali gimnastycznej. Każde ćwiczenia na tym etapie rozwoju dają podobny efekt
i są korzystne dla zdrowia dziecka.

Podsumowując, jak najbardziej polecam ruch dla najmłodszych zarówno
w formie zorganizowanej jak i w formie luźnej zabawy. Na pewno wyjdzie to dziecku na zdrowie, a i rodzice skorzystają na “wolnym” wieczorze, kiedy dziecko zmęczone i szczęśliwe szybko zaśnie.

No comments
Krzysztof NyrekKlub fitness dla dzieci

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *