Tydzień 19

Pierwszy tydzień nauki, po wakacyjnej przerwie. Potrzebowałem wakacji, żeby złapać oddech i zastanowić się co dalej. Trzy tygodnie bez programowania utwierdziły mnie w przekonaniu, że lubię to robić. Lubię uczyć się nowych rzeczy i sprawdzać je w praktyce.

Pierwszy tydzień po wakacjach, zawsze jest dla mnie trudny, bo potrzebuję ponownie wbić się w pewne ramy działania. Nauka, praca, rodzina, sport, odpoczynek. Chcąc dobrze wykorzystać dzień, mam tygodniowy plan działania i dzień z dobrze określonymi sekcjami na poszczególne rodzaje aktywności. Problem polega tylko na tym, że z błogiego nic nie robienia, powrót do aktywnego dnia nie jest prosty. Według mnie wynika to głównie z większego obciążenia organizmu, co dało się odczuć już w środę.
W czwartek i piątek wrzuciłem na większy luz, żeby „dobić do weekendu”. Myślę jednak, że w przyszłym tygodniu będzie lepiej.

Pomimo adaptacyjnego tygodnia pracy, udało mi się wprowadzić kilka istotnych poprawek na stronie którą tworzę. Przede wszystkim w wersji na mobile przygotowałem rozwijane menu. Przy jego tworzeniu pierwszy raz spotkałem się z sytuacją, w której autorowi kursu WTF coś zadziałało, a u mnie nie. Dwa dni zajęło mi rozgryzanie tematu, ale finalnie udało się. Przy tej okazji przekonałem się również o tym, jak dużą wartość daje ten kurs, bo problem rozwiązałem sam w oparciu o wiedzę zdobytą w trakcie kursu. Przede mną druga połowa kursu, ale zanim w nią wskoczę chciałbym jeszcze trochę popracować nad wersją mobilną strony, co pewnie zajmie mi dzień lub dwa.

Strona o której mowa akapit wyżej dostępna jest w github pages pod adresem: https://dekstryn.github.io/homepage/ Docelowo chciałbym, żeby to była strona domowa na krzysztofnyrek.pl. Blog stanie się częścią tej strony, obok większych artykułów, zdjęć z odwiedzonych miejsc i strony
z krasnalami, na której będą dostępne zdjęcia mojej córki z wrocławskimi krasnalami. Taki plan wydawniczy na najbliższe miesiące.

W tym tygodniu sumarycznie spędziłem z frontenedem osiem i pół godziny.

No comments
Krzysztof NyrekTydzień 19

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 × four =