Tydzień 21

W tym tygodniu skończyłem pierwszą wersję swojej stron domowej. Dzięki temu, że składa się z kilku podstron, a każda z nich wymaga innego układu treści sporo się nauczyłem. Nadal jest to strona statyczna, ale za to w pełni responsywna.

Do niedawna każdy problem powodował we mnie niechęć do dalszej nauki. Wspomnienia z nieprzespanych nocy z powodu źle wyświetlających się stron powracały. Pytałem sam siebie, czy na pewno chcę do tego wracać. Dzięki społeczności zrozumiałem jednak, że teraz wcale nie musi być tak samo. Dzięki internetowi i różnym mediom społecznościowym mogę się w łatwy sposób skomunikować z potężną społecznością, która chętnie pomaga. Poza tym wyrobiłem w sobie nawyk, że jak coś nie działa to zawsze można spróbować poukładać kod inaczej i zaczyna działać. Czasem nie rozumiem dlaczego w takiej konfiguracji coś działa, a w innej nie, ale na ten moment ważne jest, że działa. Na pełne zrozumienie przyjdzie czas.

Od przyszłego tygodnia rozpoczynam kurs Reacta, który będzie dla mnie dopełnieniem wiedzy z kursu WTF. Teoretycznie po zakończeniu tego kursu powinienem umieć zrealizować wszystkie pomysły na strony WWW jakie mam w głowie na dzień dzisiejszy. Szacuję, że zajmie mi to czas do wiosny. W międzyczasie chcę jeszcze pracować nad swoją stroną domową, która teraz dostępna jest tylko na githubie. Jak dodam do niej interaktywną galerię zdjęć, to wtedy przeniosę na swój serwer.

W tym tygodniu ponad trzynaście godzin pracy nad stroną domową, ale udało się i jest gotowa. Na koniec pracy okazało się, że github inaczej czyta ścieżki do plików ze zdjęciami i jeszcze ostatnie pół godziny rozpracowywałem ten problem, ale ostatecznie udało się i możesz ją podejrzeć pod adresem:

https://dekstryn.github.io/homepage_gulp/

No comments
Krzysztof NyrekTydzień 21

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

14 + 13 =