Tydzień 23

Zagubiłem się w ReactJs, zagubiłem się w JavaScript, czy mapę do wyjścia ktoś ma? Tak można by w skrócie podsumować mijający tydzień.

W kursie ReactJs przenosiliśmy stany i dane, w górę i w dół. Super fajna opcja, ale jak to zrobić samemu? Dziewięć godzin przyswajania wiedzy i próbowania skończyło się tym, że na razie potrafię przenieść stan między komponentami i nawet we wszystkich komponentach aktualizuje się on prawidłowo, ale nie wywołuje działania, do którego został zaprojektowany. Próbowałem i próbowałem, ale nic z tego nie wyszło. W końcu postanowiłem zrobić krok w tył i jeszcze raz przysiąść do podstaw. Co jest czym w ReactJS i jak to się łączy i przenosi. Znalazłem na YouTube kanał Codevolution na którym jest kurs ReactJS od podstaw. Co prawda prowadzący jest z Indii, więc angielski jest dość specyficzny, ale zrozumiały i co najważniejsze tłumaczy zagadnienia tak jak lubię: teoria, a potem praktyka. Mam nadzieję, że uda mi się okiełznać dzięki temu problemy jakie napotkałem tworząc apkę odliczającą czas i pójdę dalej w kursie prowadzonym przez Michała.

W sobotę usiadłem do aplikacji zamieniającej potęgowanie na mnożenie, a mnożenie na dodawanie. Wszystko świetnie, tyle tylko że przekazywanie danych między funkcją JS, a HTML sprawiło spodziewany problem. W sumie dokładnie ten sam, który napotkałem pisząc tą aplikację w Pythonie. Na razie problemu nie rozwiązałem, ale myślę, że przepastna wiedza dostępna w internecie pomoże mi rozwiązać ten problem. Jeżeli nie znajdę rozwiązania sam, to jeszcze są grupy na FB, gdzie ludzie chętnie dzielą się wiedzą. Jestem pewien, że to tylko kwestia czasu, aż aplikacja będzie gotowa.

W tym tygodniu na programowaniu spędziłem 10 godzin.

No comments
Krzysztof NyrekTydzień 23

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

four × 2 =