Tydzień 24

Powrót do szkoły, a tam zaskoczenie, bo komputery jak w maju przestały działać, tak we wrześniu nie działają nadal. Zamiast praktyki, pierwsze zajęcia odbyły się w większości w formie wykładów. Z jednej strony można powiedzieć, że wstęp teoretyczny zawsze jest potrzebny, ale z drugiej strony praktyka ma o wiele większą skuteczność, jeżeli chodzi o zapamiętywanie, niż bierne chłonięcie wiedzy. Tyle ze szkoły, a co z Reactem?

W samym kodzie aplikacji do odmierzania czasu sporo się zmieniło, ale ostatecznie do końca tygodnia nie udało się jej uruchomić w pełni funkcjonalnej. Owszem przycisk „Start NOW” zaczął działać i nawet powoduje, że pole edytora staje się szare, ale cyferek obrazujących biegnący czas brak. Kilka osób zabrało się za code review tej aplikacji, ale nadal problem pozostaje nie rozwiązany. Zaczyna być to już mocno irytujące, bo przez to mam obecnie półtora tygodnia opóźnienia w kursie. Z drugiej strony to nawet dobrze, bo zeszło ze mnie napięcie, że muszę lecieć z kursem terminowo. Dzięki czemu mogę się lepiej skupić na detalach, a w tym tygodniu zamierzam jeszcze doszlifować Java Script Fundamentals.

Projekt „rozbierz potęgowanie” w Java Script też stanął, bo w weekend nie miałem czasu na kodowanie, a realizuję go na razie weekendami. Mam w nim problem z przenoszeniem danych, stąd też szybki przegląd podstawowych zasad tworzenia mechanizmów strony w JS przyda mi się.

W tym tygodniu to tyle. Dziesięć godzin nierównej walki z mechaniką React.js i nadal problem nie rozwiązany. Jeżeli na początku tygodnia nie uda mi się rozwiązać tego problemu, to będę kontynuował kurs na pożyczonym od kogoś kodzie, albo wrócę na 100% zaangażowania do WTF Co ten frontend, skończę tam i dopiero powrócę do Kursu React, skoro i tak już mam poważne plecy.

No comments
Krzysztof NyrekTydzień 24

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

four × 4 =