Tydzień 27

Projekt “Rozbierz potęgowanie” opublikowany.

W tym tygodniu, choć wielu godzin na programowanie nie udało się wygospodarować, to udało się zakończyć bardzo ważny dla mnie projekt, czyli „Rozbierz Potęgowanie.”

Projekt “Rozbierz Potęgowanie” zacząłem budować w języku Python, ale pojawił się problem z opublikowaniem projektu na stronie WWW. Zacząłem się zastanawiać jak sobie z tym poradzić i szybko okazało się, że można to zrobić w JavaScript. Potrzebowałem tylko trochę wiedzy.

W poprzednim tygodniu rozpocząłem intensywną naukę JS, a w tym tygodniu udało się napisać mechanikę do projektu. Oczywiście jak to młody, zamiast pójść najkrótszą możliwą ścieżką, zacząłem kombinować z funkcjami i napotkałem szereg problemów, które magicznie rozwiązały się, kiedy jednego poranka oświeciło mnie, że można prościej.

Projekt jest i działa, ale jak to z projektami bywa, już jest kilka pomysłów na jego ulepszenie. Pomysły zapisane, ale wrócę do nich nieco później.

Projekt można podejrzeć na moim GitHub: https://dekstryn.github.io/STRIP_EXPOTENCIAL/

W tym tygodniu rozpocząłem kurs zaawansowany z CSS. Kurs jest na Udemy, ale pomimo to daje dużo wartości. Od pierwszej lekcji prezentowane są mega tricki i konkretne zastosowania praktyczne. Wiedza na pewno się przyda, a po zakończeniu tego kursu będę mógł spokojnie dokończyć WTF i ReactJS.

Na przykład, jeżeli chciałbyś wyciąć sobie kształt tła w CSS, to możesz skorzystać ze strony:

https://bennettfeely.com/clippy/

Innym użytecznym źródłem wiedzy na ten tydzień jest wpis na blogu, który zbiera linki do darmowych zdjęć z możliwością wykorzystania ich na stronie WWW

https://www.widzialni.pl/blog/darmowe-zdjecia-na-strone-www/

W tym tygodniu na programowaniu spędziłem 4 godziny, ale radości z zakończenia projektu było co niemiara.

No comments
Krzysztof NyrekTydzień 27

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 − five =