Tydzień 55

Material.IO ostateczne starcie i kompletna porażka. Niby znalazłem dokumentacje, niby zacząłem rozumieć o co w tym chodzi, ale jak przyszło do wdrożenia, to poległem całkowicie. Wszystko stało się niejasne i niemożliwe do zaimplementowania. W teorii piękne możliwości, całość dowolnie modyfikowalna, ale z mojej osobistej praktyki wynika, że to ocean możliwości po którym płyniesz bez mapy i sternika.

Na moje szczęście nie muszę, jak na razie, dłużej pracować z Material.IO i mam nadzieję, że jeżeli kiedyś będę zobowiązany wrócić do tematu, to znajdę chociaż dobrej jakości materiały do nauki. W tej materii nawet płatnych materiałów nie znalazłem na tyle dobrych, żeby opanować praktyczne zastosowanie.

Dość już o tajemniczych frameworkach. W tym tygodniu dowiedziałem się, że Microsoft udostępnia dla developerów bezpłatną wersję serwera SQL, którą można zainstalować na desktopowym Windowsie. Microsoft SQL Server Express razem z Microsoft SQL Server Management Studio można śmiało wykorzystać do nauki. Pierwsza instalacja może przez chwilę wyprowadzić z równowagi, ja zainstalowałem trzy serwer, zanim udało mi się to zrobić tak jak chciałem. Jednak na koniec dnia otrzymujemy ciekawe narzędzie do nauki. Jak to narzędzie zainstalować i uruchomić, możesz znaleźć tutaj: https://www.sqlservertutorial.net/install-sql-server/

W tym tygodniu 8 godzin spędziłem na poprawkach do projektu, który współtworzę. Tam gdzie jeszcze z jakiegoś powodu nie wprowadziłem grida, zrobiłem to pytając sam siebie, czemu tak późno. Pracowałem też nad konfiguracją własnego Webpacka i generalnie zasady działania tego narzędzia rozumiem, ale to nie wystarczyło, żeby w pewnym momencie konfiguracji webpack przestał działać i nie chciał przyjmować nowych modułów.

Podsumowując krótko ten tydzień pokazał mi, jak wiele jeszcze nauki przede mną.

No comments
Krzysztof NyrekTydzień 55

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *