Tydzień 55

Material.IO ostateczne starcie i kompletna porażka. Niby znalazłem dokumentacje, niby zacząłem rozumieć o co w tym chodzi, ale jak przyszło do wdrożenia, to poległem całkowicie. Wszystko stało się niejasne i niemożliwe do zaimplementowania. W teorii piękne możliwości, całość dowolnie modyfikowalna, ale z mojej osobistej praktyki wynika, że to ocean możliwości po którym płyniesz bez mapy i sternika.

Na moje szczęście nie muszę, jak na razie, dłużej pracować z Material.IO i mam nadzieję, że jeżeli kiedyś będę zobowiązany wrócić do tematu, to znajdę chociaż dobrej jakości materiały do nauki. W tej materii nawet płatnych materiałów nie znalazłem na tyle dobrych, żeby opanować praktyczne zastosowanie.

Dość już o tajemniczych frameworkach. W tym tygodniu dowiedziałem się, że Microsoft udostępnia dla developerów bezpłatną wersję serwera SQL, którą można zainstalować na desktopowym Windowsie. Microsoft SQL Server Express razem z Microsoft SQL Server Management Studio można śmiało wykorzystać do nauki. Pierwsza instalacja może przez chwilę wyprowadzić z równowagi, ja zainstalowałem trzy serwer, zanim udało mi się to zrobić tak jak chciałem. Jednak na koniec dnia otrzymujemy ciekawe narzędzie do nauki. Jak to narzędzie zainstalować i uruchomić, możesz znaleźć tutaj: https://www.sqlservertutorial.net/install-sql-server/

W tym tygodniu 8 godzin spędziłem na poprawkach do projektu, który współtworzę. Tam gdzie jeszcze z jakiegoś powodu nie wprowadziłem grida, zrobiłem to pytając sam siebie, czemu tak późno. Pracowałem też nad konfiguracją własnego Webpacka i generalnie zasady działania tego narzędzia rozumiem, ale to nie wystarczyło, żeby w pewnym momencie konfiguracji webpack przestał działać i nie chciał przyjmować nowych modułów.

Podsumowując krótko ten tydzień pokazał mi, jak wiele jeszcze nauki przede mną.

No comments
Krzysztof NyrekTydzień 55

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *