Wybiegaj swój rabat

W ramach promocji zdrowego trybu życia, a zwłaszcza promocji ruchu pojawiły się aplikacje, które w zamian za Twój ruch, oferują zniżki na produkty oferowane w sklepach. Miesiąc temu zainstalowałem w swoim telefonie dwie takie aplikacje: Bunny Hop i Go Sport. Czy warto je instalować? O tym w dzisiejszym wpisie.

Zacznijmy od zasady działania. Obie aplikacje bazują na Google Fit. Google Fit to aplikacja, która mierzy Twój poziom codziennej aktywności. Wystarczy ją zainstalować, powiązać ze swoim kontem Google i od tej pory aplikacja zacznie mierzyć kiedy i jak się poruszasz. Nie trzeba nic więcej uruchamiać. Wystarczy, że masz telefon przy sobie. Aplikacja jest na tyle “inteligentna” że sama rozróżnia rodzaj aktywności: marsz, bieg, jazda na rowerze. Co więcej, aplikacja może również ściągać dane z aplikacji treningowych, takich jak Endomondo. Bunny Hop i Go Sport zaciągają dane z Google Fit i na tej podstawie dodają, albo nie dodają punkty za aktywność w danym dniu.

Na jakie rabaty możemy liczyć, dzięki codziennej aktywności?

Posłużę się swoim przykładem, a dokładnie ostatnim miesiącem. Według danych z Google Fit w listopadzie pokonałem w sumie 380 km. Czy to dużo? Według mnie nie. To tylko 12 km dziennie, ale jeżeli weźmiemy pod uwagę, że te kilometry zostały pokonane w niespełna 40 godzin, to trochę zmienia postać rzeczy. Co więcej, WHO rekomenduje minimum 10 godzin ruchu miesięcznie. Podsumowując, aplikacje mają promować aktywny tryb życia, a według powyższych zestawień można przyjąć, że taki tryb życia prowadzę.

printscreen z aplikacji Google FitPrzejdźmy do aplikacji zaczynając od Bunny Hop. To prosta aplikacja, która od razu jest sklepem online. Punkty zniżkowe nazbierałem bardzo szybko, więc mogę skorzystać z pełnych zniżek. Dla przykładu: kurtka puchowa damska Hi-Tec 168,50 PLN zamiast 219,00 PLN oraz torba Adidas 112,40 PLN zamiast 165,00 PLN. Co ważne, po uzyskaniu 200 punktów aktywności kolejne punkty nie są już naliczane. Dopiero zakupy w promocyjnych cenach obniżają stan punktów i możesz zbierać nowe punkty.

printscreen z aplikacji Bunny HopPora odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytanie: czy te rabaty naprawdę są atrakcyjne? Jeżeli chodzi o kurtkę puchową Hi-Tec, to na jednym z portali znalazłem taką samą w cenie 156,00 PLN. Torba sportowa Adidas jest z kolei do kupienia za 105,00 PLN. Kolejnych produktów nie chce mi się już porównywać. Wniosek jaki z tego płynie jest taki, że lepiej poszukać produktu w internecie, niż biegać na zniżkę.

Być może Go Sport podchodzi do tematu trochę bardziej poważnie. Aplikacja pokazuje codzienny poziom aktywności i nagradza punktami za ponadprzeciętną aktywność. Punkty sumują się, a po zebraniu odpowiedniej ilości punktów możesz liczyć na zniżkę 15% na cały nieprzeceniony asortyment. Nie jest źle. Problem polega tylko na tym, że nie wiem ile trzeba by się ruszać, żeby dostać punkty. Coś co jest reklamowane, jako promocja aktywnego trybu życia, tak naprawdę według FAQ dostępnego na stronie Go Sport mówi o tym, że punkty są tylko za zakupy.

printscreen z aplikacji go sportPodsumowując pamiętaj, że ruch jest głównie dla Twojego zdrowia i dobrego samopoczucia, a jeżeli chcesz kupić jakieś akcesoria sportowe w dobrych cenach, to poluj na promocje, albo weryfikuj ceny w popularnych porównywarkach cenowych.

No comments
Krzysztof NyrekWybiegaj swój rabat

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *